Daga Szolc

W ramach projektu Great Sicilian Escape obiegła Sycylię, ustanawiając rekord Polski. Z wyprawy biegowej nagrała film, który był wyświetlany na Festiwalu Filmów Sportowych w Palermo. Na bieg wybrała październik, bo to miesiąc walki z rakiem piersi. Daga pracuje jako wolontariuszka na rzecz Amazonek z Centrum Onkologii na Ursynowie. Na co dzień prowadzi działalność w branży beauty Daga Szolc Make-Up Hair and Nails, jestem trenerem personalnym oraz  instruktorem w jednej z największych szkół kosmetycznych w Polsce. Uwielbia pracować z kobietami, wspierać je w rozwijaniu ich piękna i pewności siebie. Jej motto życiowe: „Może Ci się nie udać nawet jeśli robisz coś, na czym Ci nie zależy… więc równie dobrze możesz dać sobie szansę i robić to, co kochasz.” /J. Carrey/

Pobiegnie w Race for the Cure Gdańsk tworząc drużynę ze swoimi przyjaciółmi. W ten sposób wspólnie wyrażą swoją solidarność z chorymi na raka piersi i ich rodzinami. Daga sama nie jest osobą zdrową. Ma nieuleczalną chorobę nerek, z którą będzie się zmagać do końca życia.

Adwokat Hanna Rubaszewska LL.M.

Partner w kancelarii BSJP, z którą współpracuje od 2019 roku. Specjalizuje się w doradztwie z zakresu szeroko rozumianego prawa medycznego, praw pacjenta, w tym zagadnień dotyczących transplantologii; doradza z zakresu ochrony danych osobowych m.in. wprowadzała RODO w placówkach medycznych (szpitalach), jak również w podmiotach sektora prywatnego. Dodatkowo posiada wieloletnią praktykę dotyczącą procesów cywilnych oraz karnych na gruncie problematyki prawa gospodarczego oraz prawa pracy. Uczestniczy w konferencjach medycznych, w tym prowadziła sesje prawne dot. błędów medycznych oraz ochrony danych osobowych m.in. w ramach XXXV Konferencji Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej w Szczecinie oraz II i III Konferencji „Rak Piersi. Onkologia i Plastyka” w Poznaniu, organizowanej przez Polskie Towarzystwo Chirurgii Onkologicznej. Prowadzi wykłady m.in. z zakresu ochrony prawnej danych osobowych oraz z zakresu prawa medycznego na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. We wrześniu 2018r. została odznaczona przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu srebrnym medalem „Labor omnia vincit” za działalność pro bono.

Od roku 2018 współpracuje z Fundacją OmeaLife, świadcząc wsparcie prawne dla Fundacji oraz jej członków.

Agnieszka Witkowicz

Agnieszka Witkowicz-Matolicz

Dziennikarka i reporterka, socjolożka, autorka książki „Niezwykłe Dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń”. Obecnie Szefowa Informacji w Radiu Muzo FM. Wcześniej związana z RMF FM, TOK FM i Radiem PiN, współpracowała też z Polsat News, TVP Info i WP.pl. Uważna obserwatorka życia i ludzi, lubi odkrywać fakty i walczyć ze stereotypami. Angażuje się w sprawy społeczne, uważa, że bez małych inicjatyw nie uda się zbudować wielkich spraw. Kocha dalekie i bliskie podróże, dobre kino, literaturę, góry i sport.

Bliskie jej jest hasło Fundacji OmeaLife – „Rak piersi nie ogranicza”. Własnym przykładem stara się pokazywać, że doświadczenia związane z tą chorobą nie muszą stanąć na przeszkodzie w realizacji marzeń. Gorąca zwolenniczka aktywności fizycznej zarówno wśród osób zdrowych jak i pacjentów onkologicznych. Jest zdania, że ruch to najlepsze lekarstwo dlatego tworzy drużynę biegową, która weźmie udział w Race for the Cure Gdańsk.

foto 2

Marta Gałuszewska

Songwriterka i wokalistka, różowy głos młodego pokolenia polskiej sceny muzycznej. Pod koniec 2017 roku wygrała program The Voice of Poland, podpisując tym samym kontrakt z Universal Music Polska i wydając swój pierwszy singiel Nie Mów Mi Nie. Jednak to w Trójmieście tak naprawdę zaczęła swoją muzyczną drogę, śpiewając w lokalnych pubach, restauracjach, a także na ulicy Długiej, poznając ludzi i ich historie i wymieniając je na muzykę. Aktualnie pracuje nad swoim debiutanckim albumem z producentami i songwriterami z całego świata.

 

Dziewczyny i kobiety słuchające jej muzyki to idealna grupa do szerzenia świadomości na temat raka piersi. Z doświadczenia wie, że regularne badania to kluczowy rodzaj profilaktyki, dlatego chcę wykorzystać dane jej możliwości i zaszczepić ten nawyk w kobietach. Wierzy, że razem z naszą fundacją uda się rozprzestrzenić róż i jego przekaz 🙂

Obsługę prawną nad biegiem prowadzi:

BSJP_logo_claim

Think Pink Poland® | WEB DESIGN