The Race for the Cure to największe na świecie, najbardziej udane wydarzenie edukacyjne i charytatywne poświęcone rakowi piersi. Pierwszy taki bieg miał miejsce w Dallas w 1983r.  Jego organizatorką była Nancy G. Brinker, założycielka organizacji Susan G. Komen, której siostra zmarła na raka piersi. Chciała w ten sposób uczcić jej pamięć oraz zapewniać wsparcie innym. Bieg okazał się sukcesem i obecnie na całym świecie odbywa się ich corocznie ponad 150, jednocząc około miliona uczestników. Organizowany jest w 9 krajach na świecie, w 11 krajach Europejskich, m.in. w Belgii, Szwajcarii, Gruzji, Grecji, Bośni i Hercegowinie oraz we Włoszech i Rumunii. Dzięki naszym działaniom Polska znalazła się w grupie Think Pink Europe, która zrzesza organizacje walczące z rakiem piersi m. in. organizując bieg Race for the Cure. 

Race for the Cure Gdańsk niesie za sobą idee zwiększenia świadomości profilaktyki raka piersi wśród młodych kobiet oraz możliwość zgromadzenia funduszy na działalność fundacji walczącej z rakiem piersi. Jest również uczczeniem pamięci współzałożycielki Fundacji OmeaLife – Olgi Gajdus, która zmarła z powodu raka piersi w wieku 35 lat.

Na całym świecie Race for The Cure ma jeden wspólny wizerunek. Osoby dotknięte rakiem piersi biegną w różowych koszulkach, celebrując życie. Pozostali uczestnicy wyrażają gest solidarności w walce z rakiem piersi zakładając koszulki białe. Wspólnym biegiem upamiętniamy tych, których już z nami nie ma. 

Race for the Cure
Olga Gajdus współzałożycielka i członek zarządu Fundacji OmeaLife
TERMIN:

30.09.2018r.   START: 12:00

DYSTANS:

Bieg – 6 km

Nordic Walking – 3km

KLASYFIKACJA:

Kobiety

Mężczyźni

WIRTUALNY BIEG:

Istnieje możliwość wirtualnego udziału w imprezie. 

Zarejestruj się, wybierz wirtualny bieg i dokonaj opłaty, a otrzymasz certyfikat potwierdzający udział w Race for the Cure Gdańsk. 

To będzie Twój wkład w walkę z rakiem piersi!

Opłata za udział w biegu, marszu (Nordic Walking) lub biegu wirtualnym wynosi 40 PLN. Płatności można dokonać tylko za pośrednictwem strony internetowej wybranym przez siebie kanałem płatniczym: kartą lub przelewem elektronicznym.

Warning: include(/usr/home/omealife/domains/thinkpinkpoland.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor/assets/shapes/trx_addons_theme-shape-2.svg): failed to open stream: No such file or directory in /usr/home/omealife/domains/thinkpinkpoland.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor/includes/elements/section.php on line 1551 Warning: include(/usr/home/omealife/domains/thinkpinkpoland.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor/assets/shapes/trx_addons_theme-shape-2.svg): failed to open stream: No such file or directory in /usr/home/omealife/domains/thinkpinkpoland.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor/includes/elements/section.php on line 1551 Warning: include(): Failed opening '/usr/home/omealife/domains/thinkpinkpoland.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor/assets/shapes/trx_addons_theme-shape-2.svg' for inclusion (include_path='.:/usr/local/share/pear') in /usr/home/omealife/domains/thinkpinkpoland.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor/includes/elements/section.php on line 1551

OmeaLife @ 2019.Wszelkie prawa zastrzeżone, | Projektowanie stron www