The Race for the Cure to największe na świecie, najbardziej udane wydarzenie edukacyjne i charytatywne poświęcone rakowi piersi. Pierwszy taki bieg miał miejsce w Dallas w 1983r. Jego organizatorką była Nancy G. Brinker, założycielka organizacji Susan G. Komen, której siostra zmarła na raka piersi. Chciała w ten sposób uczcić jej pamięć oraz zapewniać wsparcie innym. Bieg okazał się sukcesem i obecnie na całym świecie odbywa się ich corocznie ponad 150, jednocząc około miliona uczestników.

29 września 2019 organizowany jest w 17 europejskich miastach. W tym dniu wspólny cel połączy Włochy, Belgię, Gruzję, Grecję, Luksemburg, Rosję, Chorwację, Kosowo, Bośnię i Hercegowinę, Bułgarię, Rumunię, Serbię, Portugalię oraz Polskę.

Celem organizowanego przez nas biegu jest podniesienie świadomości profilaktyki raka piersi, budowanie solidarności z chorymi i ich rodzinami oraz zgromadzenie funduszy na działalność fundacji.

Na całym świecie Race for The Cure ma jeden wspólny wizerunek. Osoby dotknięte rakiem piersi biegną w różowych koszulkach, celebrując życie. Pozostali uczestnicy wyrażają gest solidarności w walce z rakiem piersi zakładając koszulki białe. Wspólnym biegiem upamiętniamy tych, których już z nami nie ma.

Race for the Cure odbył się po raz pierwszy w Polsce 30 września 2018r. w Gdańsku.

Obsługę prawną nad biegiem prowadzi:

BSJP_logo_claim

Think Pink Poland® | WEB DESIGN