Warsztaty

Bezpłatne warsztaty dla uczestników biegu i osób odwiedzających Różowe Miasteczko (Hevelianum, Sala Kolumba)

10:00 – 10:30 Szycie to nasza pasja oraz sposób na upiększenie świata
Prowadzący: Grzegorz Janowski – projektant, krawiec

Spotkaj się z projektantem wyróżnionym na ogólnopolskich konkursach odzieżowych, który swoją pasją zarazi każdego! Zobacz jak tworzymy na Twoich oczach kombinezon w stylu indyjskim oraz przyjrzyj się kreacjom, które przygotowaliśmy w naszej pracowni!
10:30 – 11:00 Dieta w profilaktyce antyrakowej
Prowadzący: Magdalena Maciejewska-Cebulak – dietetyk kliniczny, psycholog
Czy styl życia ma wpływ na powstawanie chorób nowotworowych? Co możemy dla siebie zrobić aby uchronić się przed rakiem? Przyjdź i dowiedz się jak ważna jest odpowiednia dieta oraz jak ja komponować.
11:00 – 11:30 Jak na nowo zaprojektować swoją drogę kariery?
Prowadzący: Jola Spodzieja – HR manager z firmy Bingo HR
Rynek pracy zmienia się w tak szybkim tempie jak nigdy dotąd. Cześć zawodów znika, pojawiają się nowe. Jeśli chcesz zweryfikować, co innego możesz zrobić w swoim życiu zawodowym, to jest to warsztat dla Ciebie! Podczas warsztatu nazwiemy Twoje mocne strony, wiedzę, umiejętności i podpowiemy Ci, w jakich profesjach możesz się sprawdzić. Dowiesz się też, jak i gdzie warto zaprezentować swoją sylwetkę zawodową.
12:30 – 13:00 Kosmetologia onkologiczna, zwana onko-kosmetologią
Prowadzące: Kamila Radimersky – Kosmetolog, mgr. Biotechnologii kosmetologicznej i Dagmara Sulewska – Manager Gdańskiej Kliniki Urody
Pielęgnacja i wspomaganie skóry w obliczu chemioterapii oraz radioterapii; Postępowanie zmniejszające widoczność blizn i zmniejszające obrzęki po leczeniu chirurgicznym; „Rak nie jest przeciwskazaniem” – Czyli coraz większa dostępność zabiegów kosmetologii profesjonalnej i medycyny estetycznej na każdym etapie choroby.

Profilaktyka, badania lekarskie

10:00 – 15:00 Badania palpacyjne piersi wykonywane przez lekarzy UCK dla uczestników biegu i osób odwiedzających Różowe Miasteczko (Hevelianum, Sala Pitagorasa)

Atrakcje

10:00 – 15:00 Fotobudka Foxbox

10:00 – 15:00 Dmuchaniec dla dzieci

10:00 – 15:00 Szpital Pluszowego Misia – akcja mająca na celu oswojenie dzieci z białym fartuchem przez leczenie misiów przez studentów w fartuchach

11:00 – 11:15 Nauka tańca z tancerką i choreografem, Vice mistrzynią świata w salsie – Moniką Grzelak (Dance Avenue)

11:15 – 11:30 Science Show – pokaz naukowy Hevelianum

11:30 – 11:50 Zumbowa energetyczna rozgrzewka z charyzmatycznym trenerem Nikodemem Kotewicz ( Primavera/ PrimaLife)

14:15 – 14:45 Koncert Marty Gałuszewskiej

10:00 – 15:00 Stoiska z atrakcjami:

Stoiska

Od 10:00 – 15:00 na odwiedzających czekają stoiska z atrakcjami

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne

Tu możecie porozmawiać z pielęgniarką dedykowaną pacjentkom z rakiem piersi, która nauczy wszystkich zainteresowanych, jak prawidłowo je badać. Odpowie również na wszelkie pytania odnośnie funkcjonowania Poradni Chorób Piersi oraz Centrum Raka Piersi, a także ścieżki, jaką pokonuje pacjent z podejrzeniem nowotworu piersi w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. Na pozostałych stanowiskach zmierzycie poziom ciśnienia i cukru, a także cholesterolu (lipidogram z nakłucia opuszka palca). Dowiecie się więcej na temat hipercholesterolemii rodzinnej – często nieuświadomionej choroby genetycznej, której pierwszym objawem jest udar lub zawał. Wedle ustaleń najstarszą znaną osobą z tą chorobą była Mona Lisa, dlatego na chętnych czekać będzie fotościanka z jej wizerunkiem. Innym badaniem, z którego będziecie mogli skorzystać jest analiza składu ciała, wykonana przez pracowników programu „6-10-14 dla Zdrowia”. Projekt ten realizowany przez Uniwersyteckie Centrum Kliniczne we współpracy z miastem Gdańsk jest pierwszym w Polsce kompleksowym programem zdrowotnym, nastawionym na długofalową zmianę zachowań zdrowotnych zarówno u dzieci otyłych, jak i ich rodzin.  

OmeaLife & Hevelianum

W naszej strefie dowiecie się o zakresie działań fundacji, będziemy uczyć jak wykonywać poprawnie samobadanie piersi oraz uzyskasz porady od dietetyka Magdaleny Maciejewskiej-Cebulak. Przewidziany jest również kącik zabaw dla dzieci, który przygototujemy dzięki wsparciu firmy Alexander. Dodatkowo nasz partner Hevelianum poprowadzi naukowe zabawy z animatorami:
Zrozumieć światło
Czym w ogóle jest światło, jak powstaje tęcza i czemu widzimy? Uczestnicy zbudują własny spektroskop – urządzenie służące do rozszczepiania światła białego na różne kolory!
Kolorowe rakiety w stronę słońca
Zbuduj miniaturową rakietę i spróbuj wystrzelić ją w kosmos. „Paliwo rakietowe” masz w płucach!
Zapraszamy również na 3 interaktywne wystawy Hevelianum – Wystawa przyrodnicza Dookoła Świata, Wystawa matematyczna Łamigłówka, Wystawa Z Energią w specjalnej cenie 5 zł od osoby!
Dodatkowo : Laboratorium Pana Kleksa w specjalnej cenie 15zł/dziecko + 1 opiekun za darmo!

Baxter

Na stoisku Baxter dowiecie się więcej o znaczeniu żywienia medycznego w chorobie onkologicznej oraz o najnowszych metodach rekonstrukcji piersi.

Egis – Biovital
Biovital Zdrowie to sprawdzona marka z wieloletnią tradycją na rynku polskim. Suplement zalecany jest szczególnie osobom przepracowanym, przemęczonym, chcącym zachować zdrowie, odporność, energię i dobrą kondycję organizmu niezależnie od wieku! Uwaga – tylko w naszym Różowym Miasteczku – Biovital otrzymacie gratis!
Moments Day Spa
Miejsce, gdzie zasięgniecie rady specjalistów w kwestii pielęgnacji skóry. Ponadto zapraszamy na darmową analizę cery oraz konsultacje kosmetyczne, a także konkurs z nagrodami. Będzie również można zakupić bon prezentowy do Moments Day Spa, oraz zapoznać się (oraz zakupić) kosmoceutyki firmy Larens.
Hotel Primavera/PrimaLife
Stoisko Primavera to porady trenera – poznasz zasady dobrej rozgrzewki, odpowiedniego nastawienia, dowiesz się jak trenować, by osiągać swoje cele. To świetna okazja do porozmawiania ze specjalistą na ważne dla Ciebie tematy! Porady fizjoterapeuty + taping. Na stoisku będziesz mieć możliwość profesjonalnego tepowania plastrami do tapingu i konsultacji z doświadczoną, pełną pozytywnej energii specjalistką z zakresu fizjoterapii. Porady psychologa, który będzie opowiadał i podpowiadał, jak radzić sobie ze stresem. Zarówno tym w życiu codziennym, jak i tym związanym ze startem w biegu. Strefa Zdrowego Oddechu – zatrzymaj się na chwilę, oddychaj. Pod okiem specjalisty nauczysz się jak oddychać prawidłowo, jak wykorzystać moc oddechu w codzienności, dbając o stan umysłu i emocji. A także gadżety, upominki, wartościowa wiedza + mnóstwo uśmiechu i pozytywnej energii!

Hotel Scandic

Scandic zaprasza na warsztaty #zerowaste, gdzie pokaże, jak wykorzystać rzeczy na nowo. „Pusty karton? Nie dla nas. Dla nas, to możliwość zrobienia boiska do piłkarzyków. Wystarczy odrobina kreatywności”.  Będzie też coś dla Pań – domowej roboty peeling, a jak wiadomo taki jest najlepszy. Ponadto zdrowe, energetyzujące przekąski dla wszystkich chętnych od Szefa Kuchni Scandic!

Hotel Almond

Witaminowa Bomba! Podczas wydarzenia na stoisku Hotelu Almond będzie można spróbować i zakupić koktajle owocowo-warzywne. Świeże, przygotowane z regionalnych, sezonowych owoców i warzyw.

Selerlove

Odwiedzający to stoisko będą mogli dowiedzieć się więcej na temat tego wyjątkowego warzywa jakim jest seler naciowy i jego pozytywnych właściwości zdrowotnych.
Lipoelastic
Na stoisku przewidziano prezentację wysokiej jakości odzieży kompresyjnej i pooperacyjnej dla pacjentów poddający się zabiegom chirurgii onkologicznej i plastycznej.
Arbonne
Na stoisku będą na Was czekały bony podarunkowe oraz konkursy z losowaniem nagród! Niezależna konsultantka Arbonne, Joanna Makowska udzieli Wam profesjonalnych porad z zakresu pielęgnacji cery, zaprezentuje techniki pielęgnacji twarzy połączone z masażem oraz makijażu mineralnego.Dowiesz się co serwujesz swojej skórze! Dostaniesz informacje na temat składów kosmetyków oraz porady dotyczące zdrowego stylu życia od naszych specjalistów!

Anita

Czerwony namiot Anita care będzie punktem konsultacyjno-informacyjnym, w którym wszystkie zainteresowane osoby będą mogły dowiedzieć się szczegółów na temat asortymentu Anita care – protez piersi (pełnych i częściowych), bielizny protetycznej oraz kostiumów kąpielowych. Wykwalifikowany zespół będzie czekał, aby rozwiać wątpliwości, doradzić oraz zaprezentować kolekcję.
Każda Puszka Cenna
Uczestnicy Race for the Cure by OmeaLife biorą udział we wdrażaniu „Rekomendacji ekologicznych – Jak zorganizować wydarzenie sportowe zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju” dzięki czemu otrzymują bezpłatnie napoje w limitowanej serii aluminiowych puszek „Każda Puszka Cenna”. Przez cały czas trwania wydarzenia będziemy prowadzili zbiórkę pustych puszek, zachęcając uczestników do właściwego postępowania ze zużytymi opakowaniami.

Foodtrack – Atelier Smaku, Frytki Belgijki

Budka z lodami – U lodziarzy

Tu chyba nie trzeba nic dodawać 

Obsługę prawną nad biegiem prowadzi:

BSJP_logo_claim

Think Pink Poland® | WEB DESIGN